Pompy ciepła

Pompy ciepła zapewniają niskie koszty ogrzewania.

Pompa ciepła KOŁTON AIRKOMPAKT

Pompa ciepła KOŁTON AIRKOMPAKT opracowana wspólnie z naukowcami z AGH w Krakowie to urządzenie zaprojektowane i zoptymalizowane do pracy w polskim klimacie.

Budowa pompy wyróżnia się szczególnie konstrukcją opartą o sprężarkę Copeland Scroll na r290 dedykowaną typowo do pomp ciepła oraz dużym parownikiem, który zapewnia maksymalną wymianę ciepła pomiędzy powietrzem zewnętrznym, a czynnikiem roboczym.

Propan r290 zastosowany w Pompie KOŁTON AIRKOMPAKT to czynnik przyszłości, który wykazuje najlepsze właściwości termodynamiczne spośród dotąd stosowanych (w porównaniu np. czynnika R410). Dzięki temu czynnikowi, pompa ta nie wymaga rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (CRO) i nie wymaga od instalatora uprawnień F-gazowych.

Dodatkowe zastosowanie w pompie wymiennika regeneracyjnego Power- Booster, elektrycznego zaworu rozprężnego, oraz autorskich algorytmów w sterowniku, pozwoliło uzyskać bardzo dobre parametry pracy, szczególnie w ujemnych temperaturach powietrza.


Konstrukcja pompy i filozofia sterowania ma na celu maksymalne wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania przy minimalnym wykorzystaniu dodatkowego źródła, np. grzałek elektrycznych. wskaźniki COP, przy temperaturach zewnętrznych -7°C do -25°C wyższe nawet o 20- 40% w porównaniu do innych produktów tego typu.


Przekłada się to bezpośrednio na zużycie energii, bo jak wiadomo pompa ciepła musi więcej godzin pracować w ciągu dobowym w przypadku gdy temperatury spadają poniżej zera, gdyż szybciej zachodzi wychłodzenie budynku.

Pompy ciepła
Pompa ciepła
Pompa ciepła

Wszystko to wyróżnia pompę KOŁTON AIRKOMPAKT na tle konkurencji.

Pompa ciepła powietrze/woda KOŁTON AIRKOMPAKT typu monoblok (pompa do ustawienia na zewnątrz) pozwala zaoszczędzić miejsce w kotłowni) to nowoczesne, przyjazne środowisku, oraz ekonomiczne urządzenie, zbudowane z najlepszych podzespołów światowych liderów gwarantujących wieloletnie bezawaryjne działanie, najlepsze parametry pracy, oraz bezpieczeństwo. Pompa ciepła wyposażona jest w sterowanie z innowacyjnym, dedykowanym algorytmem, który kontroluje zaszronienie parownika i załącza odmrażanie tylko, gdy jest to konieczne. Minimalizuje to ilość odmrożeń parownika w ciągu sezonu, przez co bezpośrednio wpływa to na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

PROPAN R290 – czynnik chłodniczy

Regulacje prawne zmierzają do wyeliminowania czy też ograniczenia występowania czynników chłodniczych o wysokim GWP.

GWP – Global Warming Potential. Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego.

ODP – Ozone Depletion Potential. Potencjał niszczenia warstwy ozonowej.

Do 2025 roku zostaną całkowicie wycofane z rynku czynniki robocze HFC oraz wszystkie inne czynniki chłodnicze charakteryzujące się GWP >= 750.

Zerowy potencjał ODP, bardzo niski potencjał GWP = 3.

Najczęściej zadawane pytania:

Moc pompy dobiera się w oparciu o zapotrzebowanie budynku na moc cieplną budynku. W celu określenia tego zapotrzebowania konieczne jest przeprowadzenia audytu energetycznego w przypadku budynków już istniejących. Aby wyliczyć energię jaką należy dostarczyć do budynku możemy kierować się informacją o zużytym paliwie w poprzednich latach lub na podstawie kubatury, użytych materiałów do ocieplenia, strefy klimatycznej. W przypadku budynków nowoprojektowanych/nowobudowanych sprawa jest trochę prostsza ponieważ zapotrzebowanie te określone jest w projekcie.

Pompa ciepła bez problemu wytrzymają do 4h bez prądu. Jeśli klient wie, że w jego regionie przerwy w dostawie prądu są dłuższe, istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia pompy ciepła poprzez np. zalanie całej instalacji płynem niezamarzającym, podpięcie UPSa pod pompę obiegów, zalanie wymiennika od pompy do bufora glikolem.

Głośność pompy ciepła można porównać do pracy wentylatora. Średni poziom mocy akustycznej wynosi 40 do 60 dB(A). Oferowane przez nas urządzenie dzięki zastosowanej specjalnej izolacji akustycznej komory agregatu, podwójnie zawieszanej sprężarce, oraz cichemu wentylatorowi z płynną regulacją obrotów i łopatkami w kształcie „sowich piór” minimalizują hałas. Dodatkowo pompa firmy Kołton posiada nocny tryb pracy wyciszający pompę. Dzięki tym zastosowanym rozwiązaniom komfort użytkowania znacząco wzrasta.

Oferowane przez nas urządzenie pracuje do temperatury –28 stopnia Celsjusza.

Dodatkowe koszty związane z eksploatacją to coroczny koszt przeglądu oraz opłata za energię elektryczną.

Twój dostawca
pomp ciepła

MINUTOR Energia – fotowoltaika dla domu i biznesuUmów się już dziś na bezpłatny audyt z naszym doradcą energetycznym.

Skontaktuj się z nami pod numerem 797 133 265 lub napisz do nas na maila: bok@minutor-energia.pl. Nasz konsultant wyjaśni wszelkie szczegóły oraz zbierze dane dotyczące Twojej instalacji fotowoltaiczne. Następnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Zacznij produkować swój prąd z MINUTOR Energia już dziś!

Nasi konsultanci odpowiedzą na każde pytanie:

797 133 265

Zamów darmową wycenę:

W przypadku kontaktu z doradcą prosimy o udostępnianie następujących danych:

  • Lokalizację inwestycji (województwo, miejscowość, ulica).
  • Powierzchnię ogrzewaną.
  • Czy pompa ma też służyć również do CWU (ciepłej wody użytkowej)?
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym.
  • Informację dotyczącą przegród (ścian) – z czego wykonane są ściany, grubość i rodzaj ocieplenia.
  • Rodzaj grzejników (żeliwne, płytowe, drabinowe, podłogowe, inne).
  • Rodzaj ogrzewania (gazowe, elektryczne, węglowe inne?).
  • Koszty ogrzewania lub informację o zużyciu paliwa.
  • Podanie zapotrzebowania na ciepło QH – jeśli jest podane w projekcie budowlanym lub  wykonywany był audyt energetyczny.