fbpx

Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika - moc energii ze słońca w Twoim domu!

Panele fotowoltaiczne Mysłowice

Instalacje fotowoltaiczne to obecnie prężnie rozwijająca się branża z zakresu odnawialnych źródeł energii. W czasach, gdy rachunki za prąd rosną, a nasze środowisko coraz bardziej przytłaczają zmiany klimatyczne związane z zanieczyszczeniem atmosfery, źródła odnawialnej energii stają się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Tak właśnie działa fotowoltaika. Wykorzystuje darmową energię ze słońca i nowoczesne technologie do zasilania urządzeń elektrycznych w naszym domu i firmie. Dzięki temu możemy korzystać z czystej energii i dbać o naszą planetę.
Wbrew pozorom z dobrodziejstw fotowoltaiki można korzystać nie tylko w krajach o dużym nasłonecznieniu. Instalacja paneli fotowoltaicznych jest opłacalna również w naszym umiarkowanym klimacie. To właśnie dlatego panele fotowoltaiczne stały się jednym z najbardziej wygodnych i dostępnych dla niemal każdego form wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Ogniwa fotowoltaiczne - jak to działa

Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej są ogniwa fotowoltaiczne. To właśnie w nich zachodzi zjawisko, dzięki któremu energia ze słońca zostaje zamieniona na prąd stały. Aby móc wytwarzać wystarczająco dużo energii łączy się ogniwa fotowoltaiczne w tak zwane moduły fotowoltaiczne. Grupy modułów zasilające jeden falownik tworzą panele słoneczne. Dzięki takiej instalacji możemy produkować energię do zasilenia urządzeń elektrycznych w naszym domu. Stajemy się niezależni energetycznie, obniżamy rachunki za prąd i dbamy o środowisko.

Instalacja paneli słonecznych - czy to się opłaca

fotowoltaika

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach trudno nie znać zalet fotowoltaiki. Konsumenci to już nie tylko małe gospodarstwa domowe, ale także firmy, deweloperzy oraz inwestorzy, którzy chcą tworzyć farmy fotowoltaiczne, czyli elektrownie fotowoltaiczne. Dlaczego warto inwestować w instalacje paneli fotowoltaicznych?

Najważniejszym argumentem dla większości konsumentów jest oszczędność.

Instalacja paneli fotowoltaicznych pozwala zredukować rachunki za prąd zarówno w domu jak i w firmie. Dzięki sprzyjającym regulacjom prawnym możemy odsprzedać nadwyżkę wyprodukowanej energii by wykorzystać jej część w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu. Stajemy się wtedy prosumentem, czyli konsumentem i producentem w jednym.

 

Kolejnym argumentem przemawiających za instalacją paneli fotowoltaicznych jest coraz niższy koszt ich instalacji. 

 

Rosnąca popularność fotowoltaiki sprawiła, że pojawiło się więcej firm oferujących montaż paneli słonecznych. To spowodowało wzrost konkurencji i obniżyło cenę instalacji. Pojawiło się też więcej firm, które produkują poszczególne elementy składające się na panele fotowoltaiczne, dzięki czemu ich koszt jest niższy. Obecnie pojawiły się również korzystne dofinansowania, które pozwalają niemal każdemu na inwestycje w panele fotowoltaiczne.

Obecnie koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne wciąż jeszcze do małych nie należy. Jednak szacuje się, że inwestycja w panele słoneczne powinna się zwrócić w ciągu 6 – 9 lat. Pewnym jest, że w końcu nadejdzie moment, gdy zaczniemy korzystać z prądu zupełnie za darmo!

Niezależność energetyczna oznacza koniec zamartwiania się o coroczne podwyżki cen energii energetycznej.

Firmy, które zainwestowały w nowoczesne technologie fotowoltaiczne nie muszą również obawiać się przerw w dostawie energii elektrycznej, która mogłaby skutkować np. zatrzymaniem produkcji.
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie tylko nam się opłaca, ale pozwala nam podejmować odpowiedzialność za własne działania i walkę o czyste powietrze czy niewyczerpanie złóż naturalnych.

Realizacje: Panele fotowoltaiczne Mysłowice, Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.

Napisz do nas

    Umów się na bezpłatny audyt energetyczny, wypełnij formularz i pozwól nam przygotować ofertę na najlepszą fotowoltaikę dla Twojego domu.

    Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

    Facebook
    LinkedIn
    Instagram