Panele fotowoltaiczne

Uzyskaj moc energii ze słońca w Twoim domu dzięki panelom fotowoltaicznym.

Panele fotowoltaiczne Mysłowice

Instalacje fotowoltaiczne to obecnie prężnie rozwijająca się branża z zakresu odnawialnych źródeł energii. W czasach, gdy rachunki za prąd rosną, a nasze środowisko coraz bardziej przytłaczają zmiany klimatyczne związane z zanieczyszczeniem atmosfery, źródła odnawialnej energii stają się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Tak właśnie działa fotowoltaika. Wykorzystuje darmową energię ze słońca i nowoczesne technologie do zasilania urządzeń elektrycznych w naszym domu i firmie. Dzięki temu możemy korzystać z czystej energii i dbać o naszą planetę.

Wbrew pozorom z dobrodziejstw fotowoltaiki można korzystać nie tylko w krajach o dużym nasłonecznieniu. Instalacja paneli fotowoltaicznych jest opłacalna również w naszym umiarkowanym klimacie. To właśnie dlatego panele stały się jednym z najbardziej wygodnych i dostępnych dla niemal każdego form wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Ogniwa fotowoltaiczne
- jak to działa

Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej są ogniwa fotowoltaiczne. To właśnie w nich zachodzi zjawisko, dzięki któremu energia ze słońca zostaje zamieniona na prąd stały. Aby móc wytwarzać wystarczająco dużo energii łączy się ogniwa fotowoltaiczne w tak zwane moduły fotowoltaiczne. Grupy modułów zasilające jeden falownik tworzą panele słoneczne. Dzięki takiej instalacji możemy produkować energię do zasilenia urządzeń elektrycznych w naszym domu. Stajemy się niezależni energetycznie, obniżamy rachunki za prąd i dbamy o środowisko.

Panele fotowoltaiczne

Instalacja paneli słonecznych - czy to się opłaca

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach trudno nie znać zalet fotowoltaiki. Konsumenci to już nie tylko małe gospodarstwa domowe, ale także firmy, deweloperzy oraz inwestorzy, którzy chcą tworzyć farmy fotowoltaiczne, czyli elektrownie fotowoltaiczne. Dlaczego warto inwestować w instalacje paneli fotowoltaicznych?

Najważniejszym argumentem dla większości konsumentów jest oszczędność.

Instalacja paneli fotowoltaicznych pozwala zredukować rachunki za prąd zarówno w domu jak i w firmie. Dzięki sprzyjającym regulacjom prawnym możemy odsprzedać nadwyżkę wyprodukowanej energii by wykorzystać jej część w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu. Stajemy się wtedy prosumentem, czyli konsumentem i producentem w jednym.

Kolejnym argumentem przemawiających za instalacją paneli fotowoltaicznych jest coraz niższy koszt ich instalacji.

Rosnąca popularność fotowoltaiki sprawiła, że pojawiło się więcej firm oferujących montaż paneli słonecznych. To spowodowało wzrost konkurencji i obniżyło cenę instalacji. Pojawiło się też więcej firm, które produkują poszczególne elementy składające się na panele, dzięki czemu ich koszt jest niższy. Obecnie pojawiły się również korzystne dofinansowania, które pozwalają niemal każdemu na inwestycje w panele.

Obecnie koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne wciąż jeszcze do małych nie należy. Jednak szacuje się, że inwestycja w panele słoneczne powinna się zwrócić w ciągu 6 – 9 lat. Pewnym jest, że w końcu nadejdzie moment, gdy zaczniemy korzystać z prądu zupełnie za darmo!

Niezależność energetyczna oznacza koniec zamartwiania się o coroczne podwyżki cen energii energetycznej.

Firmy, które zainwestowały w nowoczesne technologie fotowoltaiczne nie muszą również obawiać się przerw w dostawie energii elektrycznej, która mogłaby skutkować np. zatrzymaniem produkcji.
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie tylko nam się opłaca, ale pozwala nam podejmować odpowiedzialność za własne działania i walkę o czyste powietrze czy niewyczerpanie złóż naturalnych.

Realizacje: Panele fotowoltaiczne Mysłowice, Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.

Najczęściej zadawane pytania:

Fotowoltaika, a bardziej poprawnie efekt fotowoltaiczny to zjawisko polegające na przemianie energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną.
Energia promieniowania słonecznego jest przekształcana w energię elektryczną z wykorzystaniem efektu fotowoltaicznego, który jest znany od 1839 r.
Zestaw urządzeń przetwarza energię słoneczną na energię elektryczną, która zasila nasz domu, a nadwyżka jest wysyłana do sieci elektroenergetycznej.
Podstawowe elementy to panele (inaczej moduły) fotowoltaiczne oraz falownik, dodatkowo mogą być zabezpieczenia, optymalizatory, rozłączniki bezpieczeństwa.
Kolektory bezpośrednio podgrzewają wodę energią słoneczną, natomiast moduły przekształcają energię słoneczną na prąd elektryczny, który możemy wykorzystać do podgrzania wody, ale nie tylko.
Koszt jest uzależniony od mocy instalacji i zastosowanej konstrukcji. Wymagana jest indywidualna wycena.
W zależności od kosztów instalacji o wydatków na energię elektryczną to od kilku do kilkunastu lat.
Tak, ale w okresach zimowych, gdy słońca jest mało, produkcja jest odpowiednio mniejsza.
Bilansowanie międzyfazowe reguluje ustawa OZE dla instalacji 3-fazowych. Większość odbiorników w domu jest jednofazowych i obciąża nierównomiernie każdą z faz, natomiast falownik wysyła energię symetrycznie, taką samą dla każdej fazy. Dzięki regulacji bilansowania nie tracimy 20% (lub 30% dla większych instalacji), gdy zużywamy w danym momencie tyle energii ile produkujemy, bez względu na obciążenie faz.
Najbardziej popularne to ok 15 kg, natomiast większe panele nawet ponad 20 kg.
Dla Polski najbardziej optymalny jest kierunek południowy i kąt nachylenia ok 35°-40°. Nie ma znaczenia czy to będzie dach, czy konstrukcja na ziemi, jeżeli nie będzie niczym zacieniona.
Mamy gwarancję producenta poszczególnych urządzeń. Jest również 10-cio letnia gwarancja firmy Minutor Energia.
Dla instalacji do 10kWp to zwykle 2-3 dni lub więcej gdy instalacja jest skomplikowana.
Wszystkie koszty są już wliczone w cenę zakupu instalacji, w tym montaż.

Zamów wycenę swojej instalacji fotowoltaicznej już dziś!

Skontaktuj się z nami pod numerem 797 133 265 lub napisz do nas na maila: kontakt@minutor-energia.pl. Nasz konsultant wyjaśni wszelkie szczegóły oraz zbierze dane dotyczące Twojej instalacji fotowoltaiczne. Następnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Zacznij produkować swój prąd z Minutor Energia Mysłowice już dziś!

Minutor Energia zajmuje się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych oraz dla przedsiębiorstw. Głównym obszarem naszej działalności jest śląsk oraz małopolska, ale istnieje również możliwość wykonania instalacji w innych województwach.

Realizacje: Fotowoltaika Mysłowice, Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.