minutor energia

Mój prąd 3.0

Zyskaj nawet 50% dofinansowanie instalacji i produkuj prąd na własne potrzeby!

„Mój prąd 3.0” - instalacja fotowoltaiczna taniej nawet o 3 tys. zł!

Program “Mój prąd” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem Polaków. Dotychczas w jego ramach wydano 1,1 mld zł, co oznacza udzielenie wsparcia 220 000 prosumentów. Dofinansowania wypłacane do 2021 roku wyniosą łącznie aż 1,1 mld zł.

Trzecia edycja programu to bezzwrotne dotacje dla osób, które zdecydują się po raz pierwszy założyć instalację fotowoltaiczną (nie dla chcących ją rozbudować). Wynoszą do 50% wartości inwestycji. Dotyczy to instalacji o mocy od 2 do 10 kW. Limitem jest kwota
3 tys. zł na przedsięwzięcie. Produkcja prądu musi się odbywać na własne potrzeby.

Jak przystąpić do programu?

Nabór do programu rozpocznie się 1 lipca 2021 r., a skończy 31 grudnia roku 2023. Jeśli jednak zrealizowaliśmy inwestycję przed czasem naboru, tj. od 1 lutego 2020 r., również możemy liczyć na dofinansowanie. 

Na zakończenie nowej inwestycji będziemy mieli czas do końca grudnia 2023 roku. Finansowanie dotyczy projektów zakończonych i podłączonych do sieci OSD (czyli sieci dostawcy energii).

Składanie wniosków

Złożenie wniosku dotyczącego uczestnictwa w programie musi się odbyć drogą elektroniczną poprzez stronę w domenie gov.pl. Autoryzacja przebiegnie za pomocą profilu zaufanego lub e-dowodu. 

Czas trwania programu „Mój prąd 3.0” określony jest do 31.12.2023 r., ale nabór skończy się także po wyczerpaniu środków. W poprzednich edycjach wzięła udział bardzo duża ilość osób i teraz najprawdopodobniej będzie podobnie. Warto się zatem pospieszyć ze składaniem wniosków

Promocja autokonsumpcji​

Program będzie także zachęcać do tworzenia innych elementów korzystających z prądu produkowanego przez panele. Należeć do nich mogą ładowarki do samochodów elektrycznych, magazyny energii czy systemy zarządzania zużyciem energii elektrycznej w domu.

Wybierz instalację dla siebie!

Samodzielna ocena kosztów instalacji fotowoltaicznej jest trudna. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną pomoc specjalisty Minutor Energia. Pomoże Ci dobrać najlepsze rozwiązanie, przez co trafnie zaplanujesz inwestycję!

Darmowa wycena

Podaj nam swój numer telefonu, a nasze Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Tobą celem umówienia spotkania z doradcą.
 
Spotkanie jest niezobowiązujące i darmowe, a w jego trakcie zapoznasz się z optymalnym rozwiązaniem dostosowanym do Twoich potrzeb.