Magazyny energii

Połącz instalację fotowoltaiczną z magazynem energii i zyskaj niezależność energetyczną.

Dlaczego warto wybrać system
magazynowania energii MINUTOR Energia?

Kompleksowe doradztwo, wycena i monitoring w cenie

Niezależność energetyczna poprzez ochronę przed brakiem zasilania

Sprawdzona technologia i certyfikowane urządzenia

Zasada działania magazynów energii
w gospodarstwie domowym

Energia elektryczna jest dostarczana do akumulatorów przez instalację fotowoltaiczną

Może być przechowywana najczęściej w dwóch rodzajach akumulatorów:

1. Akumulatory kwasowo-ołowiowe korzystne cenowo ale mało odporne na częste i głębokie rozładowywanie. Zestaw o pojemności 5 kWh waży ok. 150 kilogramów i może stać w piwnicy lub garażu. Ich koszt waha się pomiędzy 6-10 tys zł
2. Akumulatory litowo-jonowe, znane z telefonów komórkowych i samochodów elektrycznych. Są one droższe, bateria o pojemności 5 kWh może kosztować ponad 20 tys. zł, ale za to wytrzymują co najmniej kilka tysięcy cykli ładowania.

Zgromadzona w akumulatorach energia może być wykorzystywana do zasilania budynków w godzinach nocnych lub do zasilania awaryjnego w przypadku zaniku napięcia elektrycznego w sieci.

Z uwagi na podstawową cechę jaką jest wytrzymałość na wielokrotne ładowanie i głębokie rozładowywanie do 6000 cykli do magazynów energii współpracujących z OZE, preferowane są akumulatory litowo-jonowe.

Jaka jest wytrzymałość takiego magazynu energii? Z prostej kalkulacji wynika, że 6000 cykli ładowania, w zależności od auto-konsumpcji danego prosumenta może sięgać 15-18 lat.

Najczęściej zadawane pytania:

Magazyn energii może być wykorzystany do optymalizacji zużycia energii, wspomagać pracę instalacji fotowoltaicznej oraz zabezpieczać przed skutkami braku zasilania.

Głównie dzięki zwiększaniu autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych magazyny energii generują dla nas jeszcze większe oszczędności płynące z produkcji własnego prądu.

Montaż nie jest skomplikowany, nie wymaga robót budowlanych i zajmuje jeden dzień roboczy. 

Najczęściej w użytku domowym sprawdzają się magazyny energii o wielkości 3-10 kWh. W zależności od przeznaczenia, wielkość jest dobierana indywidualnie na spotkaniu z doradcą.

Nie ma takiej potrzeby. W zupełności wystarcza powierzchnia ściany około 2-2,5 m2 w pomieszczeniu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C i nie wzrasta powyżej 30°C

Magazyn energii jest zazwyczaj większy od inwertera i mniejszy od pompy ciepła.

Tak, nasza firma zajmuje się procesem dostarczenia, montażu i uruchomienia magazyny energii.

Do korzystania z magazynu energii nie jest konieczne posiadanie instalacji fotowoltaicznej. Magazyn energii może służyć jako UPS i pracować dla nas w przypadku braku zasilania.

Z uwagi na temperaturę, magazyn energii przystosowany jest do pracy wewnątrz budynku.

Żywotność magazynu energii określana jest na około 20 lat.

Twój dostawca fotowoltaiki

MINUTOR Energia – fotowoltaika dla domu i biznesuUmów się już dziś na bezpłatny audyt z naszym doradcą energetycznym.

Skontaktuj się z nami pod numerem 797 133 265 lub napisz do nas na maila: kontakt@minutor-energia.pl. Nasz konsultant wyjaśni wszelkie szczegóły oraz zbierze dane dotyczące Twojej instalacji fotowoltaiczne. Następnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Zacznij produkować swój prąd z MINUTOR Energia już dziś!

Nasi konsultanci odpowiedzą na każde pytanie:

797 133 265

Zamów darmową wycenę: