fbpx

Fotowoltaika

Fotowoltaika - moc energii ze słońca w Twoim domu!

Fotowoltaika Mysłowice, śląsk

Temat fotowoltaiki jest obecnie bardzo popularny ze względu na rosnące ceny prądu, dotacje oraz postępujące zanieczyszczenie środowiska naturalnego, do którego wszyscy się przyczyniamy. Własna instalacja fotowoltaiczna pozwala na produkowanie energii elektrycznej z własnej elektrowni złożonej z paneli słonecznych.

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jest procesem wytwarzania energii elektrycznej z darmowego źródła, jakim jest energia słoneczna. Odnotowujemy obecnie bardzo intensywny rozwój fotowoltaiki, a słońce jest trzecim co do wielkości źródłem energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania urządzeń w Państwa domach oraz firmach, dzięki czemu można pomóc w niwelowaniu postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz uniknąć coraz to wyższych opłat za prąd. Inwestycja w własne panele fotowoltaiczne pozwala na ograniczenie korzystania z sieci.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Energia elektryczna z instalacji fotowoltaicznej powstaje etapami. Podstawą instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, które w celu wytwarzania większej ilości energii łączą się w moduły fotowoltaiczne. Im więcej takich paneli, tym większe źródło mocy. Energia słoneczna zostaje przekształcona w prąd stały dzięki zjawisku fotowoltaicznemu, które zachodzi w ogniwach. Ogniwa to układ zbudowany z materiału półprzewodnikowego, przewodzącego ładunek elektryczny. Do produkcji ogniw, czyli tak zwanych paneli słonecznych, najczęstszym półprzewodnikiem, który się wykorzystuje jest krzem. Panel fotowoltaiczny tworzy grupa modułów zasilająca jeden falownik. Element, który pozwala zamontować na budynku lub gruncie jest konstrukcja wsporcza, której celem jest również zapewnienie stabilności całej instalacji. Wygenerowany przez panele prąd wysyła energię do urządzeń elektrycznych. Zdarza się, że zapotrzebowanie na energię jest niższe niż ilość wyprodukowanego prądu. Wtedy nadwyżka energii trafia do sieci i zasila okoliczne domu. Wspomniana nadwyżka może zostać wykorzystana podczas pochmurnych dni, kiedy ilość wyprodukowanej energii jest mniejsza.

Jak energia z instalacji fotowoltaicznej
trafia do Twojego gniazdka?

Prąd, który powstaje w modułach fotowoltaicznych zostaje przekazany do falownika. Zadaniem falownika jest przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny, który ma parametry, które pozwalają go wykorzystywać do domowych urządzeń. Dodatkowo falownik kontroluje jak pracuje nasza instalacja fotowoltaiczna. Parametry prądu, który jest generowany przy pomocy naszych paneli fotowoltaicznych, są na bieżąco dostosowywane do parametrów domowej sieci. W razie wykrycia jakiejkolwiek awarii instalacji falownik wyłącza działanie sieci. Kolejną funkcją falownika jest monitorowanie wszelkich parametrów, dzięki czemu możemy analizować działanie fotowoltaiki.

Jak określić moc fotowoltaiki?

Aby dobrze oszacować moc instalacji fotowoltaicznej potrzebnej do obsługo konkretnego budynku należy określić ile prądu zużywa. Aby to zrobić należy przejrzeć rachunki za prąd za cały rok. Inne jest zużycie energii w poszczególnych miesiącach, dlatego należy sprawdzić rachunki za cały rok. Na tym etapie należy również wziąć pod uwagę możliwy wzrost zapotrzebowania na energię . Wymiana ogrzewania na elektryczne, zakup większej lodówki i zmywarki – to czynniki, które wpływają na zużycie energii elektrycznej. Na podstawie tej analizy można dobrać przybliżoną moc instalacji, a co za tym idzie dobrać odpowiednią ilość paneli słonecznych.

Ile kosztuje fotowoltaika?

Cena instalacji fotowoltaicznej zależy od kilku czynników, które generują koszty całego procesu. Zakładając panele fotowoltaiczne trzeba wybrać moc systemu, rodzaj inwertera oraz zastanowić się czy podłoże pod panele fotowoltaiczne nie wymaga dodatkowych przygotowań. Analizuje się wielkość dachu, jego nasłonecznienie, ilość energii elektrycznej wykorzystanej w rok użytkowania budynku i wiele innych. Określenie mocy instalacji fotowoltaicznej wpływa na jej koszt. Nie da się więc jednoznacznie określi ceny instalacji bez analizy konkretnego przypadku.

Fotowoltaika Mysłowice śląsk

Cena fotowoltaiki a rozmiar instalacji

Kluczowym elementem wpływającym na koszt instalacji fotowoltaicznej jest rozmiar instalacji. Jej rozmiar określamy poprzez przeprowadzenie wywiadu z klientem na temat jego zapotrzebowania na energię elektryczną. Dzięki temu nasi specjaliści mogą określi jakie panele fotowoltaiczne powinny być użyte oraz docelowo jaka powinna być ich ilość i moc. Dodatkowym kosztem, który jest doliczany do ceny instalacji jest koszt konstrukcji wsporczej. Cena zależy również od danego przypadku skomplikowania montażu u klienta. Aby bezpłatnie wycenić instalację najlepiej skontaktować się z naszym konsultantem, który zrobi analizę Państwa przypadku. Najważniejsze będzie określenie mocy instalacji a co za tym idzie, ilości paneli potrzebnych do jej realizacji. Dzięki szczegółowej analizie konsultant przedstawi propozycję cenową wykonania instalacji fotowoltaicznej.

Zamów wycenę swojej
instalacji fotowoltaicznej już dziś!

Skontaktuj się z nami pod numerem 32 479 89 00 lub napisz do nas na maila: kontakt@minutor-energia.pl. Nasz konsultant wyjaśni wszelkie szczegóły oraz zbierze dane dotyczące Twojej instalacji fotowoltaiczne. Następnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Zacznij produkować swój prąd z Minutor Energia Mysłowice już dziś!

Minutor Energia zajmuje się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych oraz dla przedsiębiorstw. Głównym obszarem naszej działalności jest śląsk oraz małopolska, ale istnieje również możliwość wykonania instalacji w innych województwach.

Realizacje: Fotowoltaika Mysłowice, Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.

Napisz do nas

    Umów się na bezpłatny audyt energetyczny, wypełnij formularz i pozwól nam przygotować ofertę na najlepszą fotowoltaikę dla Twojego domu.

    Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

    Facebook
    LinkedIn
    Instagram