Fotowoltaika
Fotowoltaika – moc energii ze słońca w Twoim domu!
Fotowoltaika Mysłowice
Temat fotowoltaiki jest obecnie bardzo popularny ze względu na rosnące ceny prądu, dotacje oraz postępujące zanieczyszczenie środowiska naturalnego, do którego wszyscy się przyczyniamy. Własna instalacja fotowoltaiczna pozwala na produkowanie energii elektrycznej z własnej elektrowni złożonej z paneli słonecznych.
Co to jest fotowoltaika?
Fotowoltaika jest procesem wytwarzania energii elektrycznej z darmowego źródła, jakim jest energia słoneczna. Odnotowujemy obecnie bardzo intensywny rozwój fotowoltaiki, a słońce jest trzecim co do wielkości źródłem energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania urządzeń w Państwa domach oraz firmach, dzięki czemu można pomóc w niwelowaniu postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz uniknąć coraz to wyższych opłat za prąd. Inwestycja w własne panele fotowoltaiczne pozwala na ograniczenie korzystania z sieci.
Stosunkowa prostota konstrukcji ogniw fotowoltaicznych jest jednocześnie ich zaletą w obliczu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Prawidłowa instalacja urządzeń czyni je odpornymi na silny wiatr, a ogniwa wykazują znaczną odporność na nacisk zalegającej pokrywy śnieżnej, czy skutki gradobicia.
Nie szukaj daleko! Słońce i jego energia stanowią niewyczerpane źródło taniej, wydajnej i łatwej do przetworzenia energii!
Jak działa instalacja fotowoltaiczna?
Energia elektryczna z instalacji fotowoltaicznej powstaje etapami. Podstawą instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, które w celu wytwarzania większej ilości energii łączą się w moduły fotowoltaiczne. Im więcej takich paneli, tym większe źródło mocy. Energia słoneczna zostaje przekształcona w prąd stały dzięki zjawisku fotowoltaicznemu, które zachodzi w ogniwach. Ogniwa to układ zbudowany z materiału półprzewodnikowego, przewodzącego ładunek elektryczny. Do produkcji ogniw najczęściej wykorzystuje się krzem.
Panel fotowoltaiczny inaczej moduł fotowoltaiczny tworzą ogniwa połączonych ze sobą szeregowo. Grupa paneli fotowoltaicznych jest ze sobą połączona i wpięta do falownika. Element, który pozwala zamontować na budynku lub gruncie jest konstrukcja wsporcza, której celem jest również zapewnienie stabilności całej instalacji. Wygenerowany przez panele prąd wysyła energię do urządzeń elektrycznych. Zdarza się, że zapotrzebowanie na energię jest niższe niż ilość wyprodukowanego prądu. Wtedy nadwyżka energii trafia do sieci i zasila okoliczne domu. Wspomniana nadwyżka może zostać wykorzystana podczas pochmurnych dni, kiedy ilość wyprodukowanej energii jest mniejsza.
Jak energia z instalacji fotowoltaicznej trafia do Twojego gniazdka?
Prąd, który powstaje w modułach fotowoltaicznych zostaje przekazany do falownika. Zadaniem falownika jest przekształcenie prądu stałego w prąd przemienny, którego parametry pozwalają na wykorzystanie go w urządzeniach domowych. Dodatkowo falownik kontroluje jak pracuje nasza instalacja fotowoltaiczna. Parametry prądu, który jest generowany przy pomocy naszych paneli fotowoltaicznych, są na bieżąco dostosowywane do parametrów domowej sieci. W razie wykrycia jakiejkolwiek awarii instalacji falownik wyłącza działanie sieci. Kolejną funkcją falownika jest monitorowanie wszelkich parametrów, dzięki czemu możemy analizować działanie fotowoltaiki.
Jak określić moc fotowoltaiki?
Aby dobrze oszacować moc instalacji fotowoltaicznej potrzebnej do obsługo konkretnego budynku należy określić ile prądu zużywa. Aby to zrobić należy przejrzeć rachunki za prąd za cały rok. Inne jest zużycie energii w poszczególnych miesiącach, dlatego należy sprawdzić rachunki za cały rok. Na tym etapie należy również wziąć pod uwagę możliwy wzrost zapotrzebowania na energię . Wymiana ogrzewania na elektryczne, zakup większej lodówki i zmywarki – to czynniki, które wpływają na zużycie energii elektrycznej. Na podstawie tej analizy można dobrać przybliżoną moc instalacji, a co za tym idzie dobrać odpowiednią ilość paneli słonecznych.
Ile kosztuje fotowoltaika?
Cena instalacji fotowoltaicznej zależy od kilku czynników, które generują koszty całego procesu. Zakładając panele fotowoltaiczne trzeba wybrać moc systemu, rodzaj inwertera oraz zastanowić się czy podłoże pod panele fotowoltaiczne nie wymaga dodatkowych przygotowań. Analizuje się wielkość dachu, jego nasłonecznienie, ilość energii elektrycznej wykorzystanej w rok użytkowania budynku i wiele innych. Określenie mocy instalacji fotowoltaicznej wpływa na jej koszt. Nie da się więc jednoznacznie określi ceny instalacji bez analizy konkretnego przypadku.
Decydując się na technologie przetwarzania promieniowania słonecznego na energię elektryczną, możemy skorzystać z wielu możliwości dofinansowania. Zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa skorzystać mogą z ofert pożyczek niskooprocentowanych i dotacji. Kolektory słoneczne wydają się być również interesującym dodatkiem do projektów deweloperskich, dla których panele słoneczne mogą stanowić element nie tylko zwiększający wartość nieruchomości, ale i przyciągający ewentualnego nabywcę rozważającego taką formę dostarczania energii do domu.
Cena fotowoltaiki, a rozmiar instalacji
Kluczowym elementem wpływającym na koszt instalacji fotowoltaicznej jest rozmiar instalacji. Jej rozmiar określamy poprzez przeprowadzenie wywiadu z klientem na temat jego zapotrzebowania na energię elektryczną. Dzięki temu nasi specjaliści mogą określić jakie panele fotowoltaiczne powinny być użyte oraz docelowo jaka powinna być ich ilość i moc. Dodatkowym kosztem, który jest doliczany do ceny instalacji jest koszt konstrukcji wsporczej. Cena zależy również od danego przypadku skomplikowania montażu u klienta. Aby bezpłatnie wycenić instalację najlepiej skontaktować się z naszym biurem obsługi klienta, które umówi nas na spotkanie z doradcą. Najważniejsze będzie określenie mocy instalacji, a co za tym idzie, ilości paneli potrzebnych do jej realizacji. Dzięki szczegółowej analizie doradca przedstawi propozycję cenową wykonania instalacji fotowoltaicznej.
Najczęściej zadawane pytania:
Zestaw urządzeń przetwarza energię słoneczną na energię elektryczną, która zasila nasz dom, a nadwyżka jest wysyłana do sieci elektroenergetycznej.
W zależności od kosztów instalacji i wydatków na energię elektryczną – od kilku do kilkunastu lat.
Mamy gwarancję producenta poszczególnych urządzeń. Jest również 12-letnia gwarancja firmy Minutor Energia.
Zamów wycenę swojej instalacji fotowoltaicznej już dziś!
Skontaktuj się z nami pod numerem 797 133 265 lub napisz do nas na maila: kontakt@minutor-energia.pl. Nasz konsultant wyjaśni wszelkie szczegóły oraz zbierze dane dotyczące Twojej instalacji fotowoltaiczne. Następnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Zacznij produkować swój prąd z Minutor Energia Mysłowice już dziś!
Minutor Energia zajmuje się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych oraz dla przedsiębiorstw. Głównym obszarem naszej działalności jest śląsk oraz małopolska, ale istnieje również możliwość wykonania instalacji w innych województwach.
Realizacje: Fotowoltaika Mysłowice, Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.
Odwiedz naszego facebook’a -> MinutorEnergia