Fotowoltaika Pszczyna

Uzyskaj moc energii ze słońca w Twoim domu. Panele słoneczne, instalacja fotowoltaiczna Pszczyna.

Panele fotowoltaiczne Pszczyna

Fotowoltaika wykorzystuje darmową energię ze słońca i nowoczesne technologie do zasilania urządzeń elektrycznych w naszym domu i firmie. Dzięki temu możemy korzystać z czystej energii i dbać o naszą planetę.

 

Instalacja fotowoltaiczna Pszczyna

Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej są ogniwa fotowoltaiczne. To właśnie w nich zachodzi zjawisko, dzięki któremu energia ze słońca zostaje zamieniona na prąd stały.

Panele fotowoltaiczne

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie tylko nam się opłaca, ale pozwala nam podejmować odpowiedzialność za własne działania i walkę o czyste powietrze czy niewyczerpanie złóż naturalnych.

Realizacje: Panele, Instalacje fotowoltaiczne,  Mysłowice, Fotowoltaika Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.

Fotowoltaika, a bardziej poprawnie efekt fotowoltaiczny to zjawisko polegające na przemianie energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną.
Energia promieniowania słonecznego jest przekształcana w energię elektryczną z wykorzystaniem efektu fotowoltaicznego, który jest znany od 1839 r.
Zestaw urządzeń przetwarza energię słoneczną na energię elektryczną, która zasila nasz domu, a nadwyżka jest wysyłana do sieci elektroenergetycznej.
Podstawowe elementy to panele (inaczej moduły) fotowoltaiczne oraz falownik, dodatkowo mogą być zabezpieczenia, optymalizatory, rozłączniki bezpieczeństwa.
Kolektory bezpośrednio podgrzewają wodę energią słoneczną, natomiast moduły przekształcają energię słoneczną na prąd elektryczny, który możemy wykorzystać do podgrzania wody, ale nie tylko.
Koszt jest uzależniony od mocy instalacji i zastosowanej konstrukcji. Wymagana jest indywidualna wycena.
W zależności od kosztów instalacji o wydatków na energię elektryczną to od kilku do kilkunastu lat.
Tak, ale w okresach zimowych, gdy słońca jest mało, produkcja jest odpowiednio mniejsza.
Bilansowanie międzyfazowe reguluje ustawa OZE dla instalacji 3-fazowych. Większość odbiorników w domu jest jednofazowych i obciąża nierównomiernie każdą z faz, natomiast falownik wysyła energię symetrycznie, taką samą dla każdej fazy. Dzięki regulacji bilansowania nie tracimy 20% (lub 30% dla większych instalacji), gdy zużywamy w danym momencie tyle energii ile produkujemy, bez względu na obciążenie faz.
Najbardziej popularne to ok 15 kg, natomiast większe panele nawet ponad 20 kg.
Dla Polski najbardziej optymalny jest kierunek południowy i kąt nachylenia ok 35°-40°. Nie ma znaczenia czy to będzie dach, czy konstrukcja na ziemi, jeżeli nie będzie niczym zacieniona.
Mamy gwarancję producenta poszczególnych urządzeń. Jest również 10-cio letnia gwarancja firmy Minutor Energia.
Dla instalacji do 10kWp to zwykle 2-3 dni lub więcej gdy instalacja jest skomplikowana.
Wszystkie koszty są już wliczone w cenę zakupu instalacji, w tym montaż.

Zamów wycenę swojej instalacji fotowoltaicznej już dziś!

Skontaktuj się z nami pod numerem 797 133 265 lub napisz do nas na maila: kontakt@minutor-energia.pl

Realizacje: Fotowoltaika Mysłowice, Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.