Energia ze słońca

Fotowoltaika – moc energii ze słońca w Twoim domu!

Energia ze słońca Mysłowice

Energia słoneczna to promieniowanie elektromagnetyczne słońca, które jest wynikiem drgań pola magnetycznego i elektromagnetycznego. Energia ta jest jednym ze źródeł energii odnawialnej, a tym samym przyjaznej środowisku. Obecnie zapotrzebowanie na energię jest pokrywane głównie dzięki wykorzystaniu paliw kopalnych, takich jak węgiel czy ropa naftowa. 

Alternatywne źródło energii ze słońca.

Problemem jest fakt, że pozyskiwanie energii z paliw kopalnych przyczynia się do zanieczyszczeń powietrza. Kolejnym problemem jest fakt, że złoża węgla czy ropy naftowej kiedyś się wyczerpią. Dlatego już od dawna poszukiwano innych, alternatywnych źródeł energii. Energia pozyskana ze słońca jest rozwiązaniem tych problemów.

Prąd ze słońca w twoim domu

Wykorzystywanie promieniowania słonecznego do produkcji energii wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Przede wszystkim to źródło energii jest dostępne na całym świecie. Wszyscy możemy z niego korzystać. Pozyskiwanie prądu z promieniowania słonecznego nie wiąże się też z żadną emisją zanieczyszczeń. To właśnie dlatego nazywa się ją zieloną energią. Nic więc dziwnego, że ta energia stała się tak popularna w ostatnich latach.

Energia ze słońca
energia ze słońca mysłowice

Wykorzystanie energii słonecznej

W dzisiejszych czasach istnieje wiele technologii pozwalających na pozyskiwanie energii słonecznej. Systemy te dzieli się na bierne i czynne. Systemy bierne są bardzo proste i nie wymagają dużych inwestycji. Przykładem są ogrody zimowe, które świetnie funkcjonują wykorzystując energię słoneczną, która nagrzewa szklane pomieszczenie.

Systemy aktywne są bardziej skomplikowane. Dzięki nim energia słońca jest przekształcana w energię elektryczną lub cieplną. Urządzenia, które służą do produkcji energii elektrycznej lub cieplnej ze słońca, to kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne. Kolektory słoneczne przekształcają energię słoneczną w energię cieplną, natomiast ogniwa fotowoltaiczne sprawiają, że energia zamieniana jest w energię elektryczną.

Fotowoltaika, Energia Słoneczna Mysłowice

Fotowoltaika Mysłowice. Proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. I chociaż fotowoltaika wydaje się być zjawiskiem nowym, to tak naprawdę energia słoneczna towarzyszy nam już od jakiegoś czasu. 

Moc promieniowania słonecznego wykorzystuje się do zasilania zegarków czy kalkulatorów.

Jednak coraz częściej widujemy większe instalacje fotowoltaiczne. Najczęściej są montowane na domach jednorodzinnych lub budynkach firmowych. Potocznie mówi się na nie “solary na prąd”. Większe obiekty wykorzystujące energię słońca to farmy fotowoltaiczne. Każdy z nas może dziś czerpać korzyści z naturalnego źródła energii i tym samym zadbać o środowisko i uniknąć wciąż rosnących rachunków za prąd.

Jak działa i co daje fotowoltaika?

Podstawowym elementem instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, które łączy się w moduły w celu wytworzenia większej ilości energii. To w ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia zamienia się w prąd stały. Następnie powstały prąd zostaje przekazany do falownika, który przekształca go w prąd zmienny, który zasila domowe gniazdka. 

Licznik dwukierunkowy dokonuje pomiaru wyprodukowanej energii. W przypadku nadwyżki zostaje ona przekazana do sieci energetycznej. 80% nadwyżki możemy wykorzystać w dni, kiedy nasza mini elektrownia wyprodukuje za mało energii.

Minutor Mucharz

Koszt instalacji fotowoltaicznej

Ceny instalacji fotowoltaicznych znacznie spadły w ostatnich latach. Nadal jest to dość duży wydatek, jednak szybko się zwraca. Niższe ceny wynikają z coraz większego zainteresowania wykorzystania energii słonecznej do zasilania domowych urządzeń. Pojawiło się więcej producentów, którzy sprzedają kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne. Jest też większa konkurencja wśród firm zajmujących się montażem paneli słonecznych. Dodatkowo pojawiły się wysokie dofinansowania i dotacje na instalacje fotowoltaiczne. To wszystko sprawia, że instalacja paneli słonecznych jest w zasięgu ręki każdego obywatela.

Zastanawiasz się nad instalacją paneli słonecznych w swoim domu? Zadzwoń do nas, by poznać szacowany koszt inwestycji oraz przysługujące Ci dotacje. Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Zapraszamy na nasz fanpage – Minutor Energia

Realizacje: Energia ze słońca Mysłowice, Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.

Zamów wycenę swojej instalacji fotowoltaicznej u nas już dziś!

Skontaktuj się z nami pod numerem 797 133 265 lub napisz do nas na maila: kontakt@minutor-energia.pl. Nasz konsultant wyjaśni wszelkie szczegóły oraz zbierze dane dotyczące Twojej instalacji fotowoltaiczne. Następnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Zacznij produkować swój prąd z Minutor Energia Mysłowice już dziś!

Minutor Energia zajmuje się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych oraz dla przedsiębiorstw. Głównym obszarem naszej działalności jest śląsk oraz małopolska, ale istnieje również możliwość wykonania instalacji w innych województwach.

Realizacje: Fotowoltaika Mysłowice, Pszczyna, Imielin, Bieruń, Bojszowy.